Workshopy


sobota 19. října / 13:00–17:00

Priezor & Elektrouši: DIY elektromagnetický workshop s Jonášem Gruskou

Chcete slyšet neslyšitelné? Přijďte si v rámci jednodenního workshopu s Jonášem Gruskou vyrobit elektromagnetické senzory z dnes již celosvětově proslulé dílny LOM, jejíž audio zařízení používají i takové veličiny jako Emptyset či Aphex Twin!

Přístroje Elektrouši a Priezor zachycují elektromagnetická pole stejně tak, jako mikrofony zachycují okolní zvuky. Po zapojení do nahrávacího zařízení je možné poslouchat, co se děje v dimenzi elektroniky kolem nás. Získáte tak unikátní rytmické vzory mobilních telefonů, wifi routrů nebo příjemné drony motorů, které můžete dále použít např. ve vlastní hudební tvorbě.

Slovenský zvukový nadšenec Jonáš Gruska studoval na Institutu sonologie v Haagu a Hudební akademii v Krakově. Je aktivním propagátorem terénního nahrávání, zakladatelem značky LOM, která se zaměřuje na výrobu exkluzivních audio zařízení, vydávání alb, ale i na pořádání koncertů.Akci pořádá Divadlo 29 v rámci projektu Electroconnexion 2019 za finanční podpory Ministerstva kultury, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

kurzovné (včetně materiálu):
Priezor: 1000 Kč
Elektrouši: 350 Kč (je možné si vybrat jen jedno zařízení)

maximální kapacita je 10 osob
není třeba mít předešlou zkušenost s pájením
na workshop je třeba se předem přihlásit na mailu: jara@divadlo29.cz

Účastníci dílny budou mít volný vstup na nový dokument Johany Ožvold o vývoji elektronického zvuku The Sound is Innocent, který promítáme od 19:00.

Elektrouši: https://store.lom.audio/products/elektrousi
Priezor: https://store.lom.audio/products/priezor
Jonáš Gruska: http://jonasgru.sk/biography